Αρχική ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην Α’ και Β’ κατηγορία(Βίντεο)

ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην Α’ και Β’ κατηγορία(Βίντεο)

Σ

Μεγάλη νίκη του Ιπποκράτη επί του Σουφλίου με 4-0

Μεγάλη εμφάνιση πραγματοποίησαν οι παίκτες του Αναστασιάδη, σκόρπισαν χαμόγελα αισιοδοξίας για το μέλλον καρπώθηκαν και τους τρεις πόντους μετά την άνετη νίκη με 4-0 επί του Έβρου Σουφλίου ..

Δηλώσεις του προπονητή του Ιπποκράτη και οι καλύτερες φάσεις


Σκόνταψε η Θράκη Φερών στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον ΑΟ Μαϊστρο.
Αποτελέσματα και η βαθμολογία στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α ΈΠΣ Έβρου

ΑΟ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ -ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΒΑΝΤΑ 2-2 (50′ πεν., 90+1 πεν. Ρουσίδης – 15′ Γρεκίδης, 30′ Τσανάκας)
ΕΝΩΣΗ ΟΙΝΟΗΣ-ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ 1-4(10′ Τσοκαλίδης – 2′, 15′ Σταματόπουλος πεν., 18′ Σιγρέκης, 40′ Τσομπανούδης)
ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΦΙΚΟΥ- ΑΡΔΑΣ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ 0-3(α.α)
(ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ Ο ΟΡΦΕΑΣ)
ΑΟ ΜΑΪΣΤΡΟΣ- ΘΡΑΚΗ ΦΕΡΩΝ 1-1(55′ Δημούτσης – 58′ Σιβούδης)
ΑΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ-ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ 4-0 (8′ Τρανόπουλος, 37′ Μάζης, 62′ Γκουντενούδης, 84′ Δεδελούδης)
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΣΠΡΟΝΕΡΙΟΥ-ΑΟ ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ 1-3 (18′ – 8′ & 30΄ Καλυμνιός, 65′ Καλαϊτζίδης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Άρδας Καστανεών 6 (6-0)
  2. Ορέστης Ορεστιάδας 6 (8-4)
  3. ΑΟ Ιπποκράτης 4 (5-1)
  4. Θράκη Φερών 4 (4-1)
  5. Ατρόμητος Άβαντα 4 (5-2)
  6. Ποντιακός 3 (6-5)
  7. Έβρος Σουφλίου 3 (4-6)
  8. Εθνικός Αλεξ/πολης 1 (1-1) *
  9. ΑΟ Νεοχωρίου 1 (2-2) *
    10.ΑΟ Μαΐστρος 1 (1-4)
  10. Ατρόμητος Ασπρονερίου 0 (3-7)
  11. Ένωση Οινόης 0 (1-7)
  12. Ορφέας Σοφικού ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ

*Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους στον Α γύρο.

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική στους δυο ομίλους της Β ΈΒΡΟΥ 

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΔΟΞΑ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΟΡΜΕΝΙΟΥ 0-2

ΠΑΕ ΡΙΖΙΩΝ -ΑΣΠΙΣ ΘΟΥΡΙΟΥ 0-0

ΟΜΟΝΟΙΑ ΦΥΛΑΚΙΟΥ-  ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΑΓΗΝΗΣ  3-1

ΔΟΞΑ ΣΤΕΡΝΑΣ -ΑΚΡΙΤΑΣ ΝΕΑΣ ΒΥΣΣΑΣ 0-3 (Α.Α)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ακρίτας Ν. Βύσσας 6 (8-3)
2. Ένωση Φυλακίου/Κυπρίνου 6 (5-2)
3. Ασπίδα Θουρίου 4 (4-2)
4. Δόξα Ελληνοχωρίου 3 (3-0) *
5. Ακρίτας Ορμενίου 3 (3-2)
6. ΠΑΕ Ριζίων 1 (0-0) *
7. Ηρακλής Σαγήνης 0 (4-8)
8. Δόξα Ορεστιάδας 0 (2-6)
9. Δόξα Στέρνας 0 (0-6)

*Με αστερίσκο οι ομάδες που έχουν κάνει ρεπό στον α’ γύρο.
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΝΕΑ ΧΙΛΗ -ΑΕΚ/ΛΥΚΟΦΗ 1-2
ΑΝΘΕΙΑ1959-ΑΟ ΔΟΡΙΣΚΟΣ 1-4
ΑΟ ΜΑΚΡΗΣ-ΝΙΚΗ ΑΠΑΛΟΥ 2-3
ΑΟ ΑΡΙΣΤΕΙΝΟ-ΑΚΡΙΤΑΣ ΔΑΔΙΑΣ 4-1
ΦΟΥΡΤΟΥΝΑ -ΑΟ ΚΑΠΠΑΔΟΚΙΑΣ 2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νίκη Απαλού 6 (7-3)
2. ΑΕΚορνοφωλιάς/Λυκόφης 6 (3-1)
3. ΑΟ Καππαδοκία 4 (4-3)
4. Ακρίτας Δαδιάς 3 (6-0)
5. ΑΟ Μάκρη 3 (4-4)
6. ΑΟ Αρίστεινο 3 (5-3)
7. ΑΟΔορίσκος 3 (4-2)
8. Φουρτούνα 1 (3-4)
9. ΑΕΝ. Χιλής 0 (2-6)
10.Άνθεια 1959 0 (1-10)

https://www.tvthrakiotis.gr/2020/10/4-0-2.html?fbclid=IwAR1yBdbwjbEAEAlSDSDg6WbKFEkT9gDpW4ztGqk5F8n8f6_IbHljEmzVmEc

Σ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here